tapbis

Güvenlik Uyarıları

TAPBİS portalı üzerinde “arz” veya “talep” ilanı veren ve yahut da ilan vermeksizin doğrudan yetkili firmalarla iletişime geçen, mesaj/teklif gönderen üyelerimiz arasında iyi niyet ve güven ilişkisi esastır. Ancak herhangi bir atık, yan ürün, ürün veya hizmet alışverişi yaparken olumsuz durumlarla karşılaşmamanız için aşağıdaki konulara dikkat etmenizi öneririz.

  • Kredi kartınız bizi ilgilendirmiyor. TAPBİS üyelik bedeli tahsilatında kredi kartı ile ödeme kabul etmemektedir. Tüm ödemeler banka havalesi yoluyla gerçekleşmektedir. O yüzden kredi kartı bilginizi kimseyle paylaşmayın.
  • TAPBİS herhangi bir atık, ürün, yan ürün vb almamakta ve satmamaktadır. Aynı şekilde portal üzerinden alınan veya satılan atık, yan ürün, ürün veya hizmetlerden komisyon almamaktadır Sistem, tarafları yasal zeminde bir araya getirmeyi amaçlamakta, alışveriş işlemleri taraflar arasında olmaktadır. Aynı şekilde para transferi de doğrudan taraflar arasında gerçekleşmektedir. TAPBİS kesinlikle para transferine aracılık etmemektedir.
  • Tanımadığınız kişi veya firmalara para göndermeyin. Para ödemelerini atık, ürün, yan ürün, hizmet alışverişi sırasında veya sonrasında gerçekleştirin.
  • Tanımadığınız kişilere TC kimlik numarası ve cep telefonu numaraları kullanılarak yapılabilen para transferlerini gerçekleştirmeyin.
  • Herhangi bir ön ödeme veya kapora ödemesi yapmanız sonucunda atık, yan ürün, ürün veya hizmet teslim alamamanız veya teslim edememeniz halinde TAPBİS’in hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.
  • Olumsuz bir durumla karşılaştığınızda en yakın Emniyet birimine giderek ilgili kişiler hakkında şikayetçi olabilirsiniz.
  • TAPBİS üyelerinin yetki belgelerini kontrol etmekte, buna göre üyelerine sistem içerisinde erişim yetkileri vermektedir. Atık transferine başlamadan önce karşı tarafın gerekli yasal koşulları sağlayıp sağlamadığını siz de kontrol edin. Şüphelendiğiniz veya hatalı olduğunu düşündüğünüz bir husus görmeniz halinde durumu yetkili mercilere bildiriniz.