tapbis

İşleyiş Şeması

1

ÜYE OL

Üyelik tipinizi belirleyerek kayıt formunu doldurun.


Bilgileriniz kontrol edildikten sonra üyeliğiniz onaylanacak, üyelik tipi, faaliyet kolu ve lisans belgelerinize göre erişim yetkileriniz tanımlanacaktır.

KEŞFET

Atık mevzuatı ve yasal alışveriş seçenekleri hakkında bilgi edinin.


Atık alışverişi herhangi bir mal ve hizmet alışverişinden farklı birtakım yasal kriterlere dayanmaktadır. Kategori içerisindeki bilgi sayfaları sizi bu konuda aydınlatacak, yasal yükümlülükleriniz ve alternatif seçenekler konusunda bilgilendirecektir.
2

3

FİRMA BUL

Faaliyet türüne göre kurumsal üyelere doğrudan ulaşın.


Atık yönetimi sektöründe faaliyet gösteren firmalar faaliyet türüne, atık koduna veya il-ilçeye göre sorgulanabilmektedir. Dilerseniz hiç ilan vermeden kurumsal üyelerin mağaza sayfalarını inceleyebilir, doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Mağaza sayfaları kurumsal üyelerin daha görünür olabilmelerine imkan sağlayacaktır.

İLAN VER

Arz veya talep ilanı oluşturun.


Atık, yan ürün ve buna bağlı hizmetler için arz veya talep ilanı verebilir, verilen ilanları değerlendirebilirsiniz. Yetkilendirme mekanizması, her bir kategorinin tabi olduğu mevzuatı referans alarak ilan verebileceğiniz ve erişebileceğiniz alanları belirleyecektir. Böylece yetkisiz kişi ve firmalar devre dışı kalacaktır.
4

5

ALIŞVERİŞE BAŞLA

Atıklarınıza en yüksek değeri kazandırın.


Aracısız ve komisyonsuz atık, yan ürün ve hizmet alışverişi yapabilirsiniz. Böylece atıklarınıza değer katabilir, hem firmanızın hem de ülkemizin geri kazanım kapasitesini artırarak doğal kaynakların ve çevrenin korunmasına katkı sağlayabilirsiniz.