tapbis

İşleyiş Şeması

İşleyiş Şeması
Üyelik tipinizi belirleyerek kayıt formunu doldurun.
Bilgileriniz kontrol edildikten sonra üyeliğiniz onaylanacak, üyelik tipi, faaliyet kolu ve lisans belgelerinize göre erişim yetkileriniz tanımlanacaktır.
Arz ve talep ilanı oluşturun.
Yetkilendirme mekanizması, her bir kategorinin tabi olduğu kanun ve yönetmeliği referans alarak ilan verebileceğiniz ve erişebileceğiniz alanları belirleyecektir.
ARZ ET
Atık, yan ürün, ürün ve hizmetinizi pazara sunun.
Arz ilanı verebilir, verilen talep ilanlarını inceleyebilir veya doğrudan C (Destek firmaları) ve D (Sektörel firmalar) tipi üyelerle iletişime geçebilirsiniz.
TALEP ET
Atık, yan ürün, ürün ve hizmet talebinde bulunun.
Talep ilanı verebilir, verilen arz ilanlarını inceleyebilir veya doğrudan C (Destek firmaları) ve D (Sektörel firmalar) tipi üyelerle iletişime geçebilirsiniz.
İlanların içeriği sadece yetkili firmalara gösterilecek, yetkisiz firmaların erişimi kısıtlanacak ve devre dışı bırakılacaktır.
ALIŞVERİŞE BAŞLA
Doğru firmaları bularak atıkları “değer”lendirin.
Karşı tarafla doğrudan iletişime geçerek, komisyonsuz atık, yan ürün, ürün, makine, ekipman ve hizmet alışverişi yapabilirsiniz. Böylece yasal yollarla atıklarınıza değer katabilir, atık malzemeleri yeniden değerlendirebilir, hem firmanızın hem de ülkemizin geri kazanım kapasitesini artırabilir, doğal kaynakların ve çevrenin korunmasına katkı sağlayabilirsiniz.